Přejít na obsah


Fotka

Stator 2.3


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
613 odpovědí na toto téma

#381 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2021 - 19:22

Dnes ve foru o Geopuzlíkách georabbits napsal, že je nová verze této hry (nové seznamy keší pro jednotlivé obrázky). Mám odlovenu tu dnes již archivní u kostelíka v Broumově a, bohužel, dnešní generace statistiky Statorem ji vynechala (nemám tedy pro tento kostelík zobrazeno nic). Počítám správně, že je jen třeba ve Statoru načíst novou databázi příslušných kešek? Nebo je to hlubší problém?

No koukl jsem na xml podle kterých se to řídí a u toho kostelíku je toto:
 

<cache id="13">
	<code>GC?????</code>
	<code>GC9ENC1</code>
	<puzzle left="216" top="72" id="13" title="kostel Panny Marie - Broumov">http://www.geotrophy.net/content/kostely-cz-v2/13.png</puzzle>
</cache>

Takže tyhle keše jsou brány jako relevantní pro daný kostelík a to
GC???? je asi buď chyba nebo nevím...
Asi by to chtělo s georabbits prodiskutovat

Nejsem autorerm jen jsem koukl...
 


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#382 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2021 - 20:09

Já tedy předpokládám, že ten GC kód s otazníky je chybka. Nijak se na sestavování geopuzzlí nepodílím, pouze jsem převzal z oficiálních stránek nový XML soubor v. 2.06.

Myslím, že autoři geopuzzlí měli v mérku ještě jinou keš pro Broumov, ale nakonec z toho sešlo. Samozřejmě je to jen můj dojem. To by nám museli vysvětlit samotní autoři.

 

 

Přiložené miniatury

  • XML_Kostely.png

  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#383 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2021 - 20:21

Keška, kterou jsem ulovil a je už archivní, je tato: https://www.geocachi...-kostel-p-marie. Pokud je v XML místo ní otazníčky, proč ale na stránce GeoPuzzles ( http://www.geotrophy...uzzle/?puzzle=7) je uvedena správně - viz obrázek?

Přiložené miniatury

  • Broumov geopuzzle.png

  • 0

#384 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2021 - 20:27

Aha. Je tam problém s tím, že tato keš GCXPVX i když je již archivovaná, tak v nové verzi už není. Proč tomu tak je, netuším. Asi by měla být místo těch otazníků...

Přiložené miniatury

  • XML_Kostely_old_new.png

Tento příspěvek byl upraven od georabbits.cz: 09 říjen 2021 - 20:36

  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#385 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2021 - 20:31

Ano, to je jasné, díky. A Stator je bez viny, protože těžko mohl DrakMrak poznat kešku GC???? jako mou ulovenou GCXPVX :-)


  • 0

#386 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2021 - 7:11

Stator vlastne jen prebira data vytvorena pluginem GeoPuzzle. Plugin Geopuzzle zase prepbira data ze serveru www.geotrophy.net, tedy jen nacte ze serveru v tomto pripade soubor kostely-cz-v2-v2.xml. Jak uz tady padlo, v tomto souboru jsou misto kodu otaznicky. Proc tam jsou, to by musel rict autor toho xml souboru.

 

EDIT: Keska GCXPVX neni jen archivovana, ale je navic locknuta. Tak ze by proto?


Tento příspěvek byl upraven od gord: 10 říjen 2021 - 7:12

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#387 pjiy

pjiy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2021 - 20:04

Ahoj, vracím se k tématu opted-out user  z loňského  roku, nevím, jestli to nezapadlo nebo mi to uniklo - to jsou ti uživatelé, kteří skrývají svoje nálezy před GC API. Nešlo by je nějak vyeliminovat ze statistiky nejlepších hledačů mých keší? Nic smysluplného to asi nepřináší, Řekl bych, že většina takovýchto uživatelů ani neví, že to má zaškrtnuté.

Dík.


  • 0
Všechno je možný.

#388 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2021 - 14:44

Rozbila se mi tabulka "První nález podle typu keše". Všiml jsem si toho po aktualizaci na novou verzi GG - vím, že by to nemělo souviset, ale raději to píšu.

 

Pokud si SQL dotaz spustím v DBeaveru, tak vše funguje správně, ale ve statistikách pro Traditional Cache, Unknown Cache, Multi-cache, Earthcache jsou z nějakého důvodu pozdější keše. Když si nalezené keše vyjedu podle typů v GG, tak jsou seřazeny správně. 

 

To, že tabulka "Poslední nález podle typu keše" hází stejný výsledek i při změně asc na desc se jeví jako podružný problém. 

 

Statistiky dostupné zde http://erazimkozel.sweb.cz/ → záložka Milníky, tabulky úplně dole. Nenapadá vás, čím by to mohlo být? Pokud potřebujete nějaké podklady, napište jaké a dodám.


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#389 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2021 - 15:36

Aktualizaci GG nemuze (nemelo by) dojit ke zmene statistiky, protoze vse je ulozeno v config.ini a na tento soubor aktualizace vliv nema.

 

Kde to SQL kontrolujes a pripadne upravujes? V config.ini nebo ve FirstCachesByType (SqlTable).params.ini? Pokud v tom druhem souboruc, tak se to pochopitelne nemuze projevit ve statistice, pokud obsah souboru znovu do config.ini nezaradis.

 

Ja si ted zkusil SQL z toho params.ini a vysledek je spravny a pochopitelne reaguje i na zmenu desc/asc.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#390 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2021 - 18:30

Výsledek dotazu kontroluji v DBeaveru, kde se na databázi napojím. V rámci statoru dotaz neupravuji v žádném souboru, ale v GUI (nebo jak se to nazývá) statoru. Do samotných souborů už jsem dlouho nelezl. 

 

Není vše uloženo spíše v content.ini? Tam obě SQL mám v požadovaném tvaru, v DBeaveru hází správné výsledky. 


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#391 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2021 - 9:40

Jasne, content.ini, uz se mi to vsechno plete.

 

Zkusil jsem si tu tabulku vytvorit a opravdu neni spravne. Az bude chvile, kouknu na to.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#392 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2022 - 15:15

Dneska mi Stator šel hrozně pomalu. Nakonec ale doběhl.


  • 0

#393 Bour

Bour

    BOUR

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2022 - 16:31

Mě, po aktualizaci Geogetu, jede Stator také velice pomalu


  • 0

#394 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2022 - 17:29

Potvrzuji. Od poslední aktualizace geogetu. 


  • 0

#395 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2022 - 21:29

Už to vypadalo, že se to kouslo. Včetně toho, že GG shozený na pozadí se nechce nechat vyvolat do popředí. Nakonec to ale doběhlo, tak když o tom vím, dá se to. Jen se tam něco děje a nevím co.


  • 0

#396 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2022 - 8:58

Kdyz jakakoliv aplikace na necem maka, tak nema cas obsluhovat odálosti systému. To by ty skripty musely bezet v samostatnem vlaknu.

Ve skriptech jsou nejake zmeny, ktere mohou zpomalit beh skriptu, ale neprislo mi, ze az tak moc, a navic mam pocit, ze to bylo už v predposledni verzi. Podivam se.

Nicmene, kdyz rikate po upgradu - z jake verze?

Kdyz rikate pomale, mate alespon odhad, jak moc? Nejaky konkretnejsi udaj nez "hrozne" nebo "velmi".

 

Ja si totiz zkusil taky vygenerovat statistiku, a nijak "hrozne ani velmi" mi to neprislo. Ale je to mozna dano tim, ze na te pomalejsi verzi jedu o dost dele nez vy...


  • 0

#397 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2022 - 11:22

A dalsi vec je: ktera cast je pomalejsi nez drive? Podle me s pribyvajicim poctem nalezenych kesi se muze prodluzovat (a asi trva nejdele) vytvoreni pracovni tabulky. Ale nepripada mi, ze by s novou verzi bylo nejake skokove prodlouzeni.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#398 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2022 - 11:27

A dalsi vec je: ktera cast je pomalejsi nez drive? Podle me s pribyvajicim poctem nalezenych kesi se muze prodluzovat (a asi trva nejdele) vytvoreni pracovni tabulky. Ale nepripada mi, ze by s novou verzi bylo nejake skokove prodlouzeni.

Taky nepozoruji nějaké zásadní, zpomalení... a při víc jak 8000 keší už to chvilku trvá takže nějaká zásadní změna by se asi ukázala ale jak říká Gord záleží kde se to zpomalilo budu to zkoušet ale fakt mi to nepřijde...


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#399 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2022 - 11:54

Jak jsem psal, je to skokové zpomalení. Jinak bych si toho nevšiml. Spíš se mi zdá, že to na něco vždycky dlouho čeká. Ale na co, to nevím a nevím jak to zjistit. A pozoruji to tak od prosince, spouštěl jsem to ale jen několikrát, tak nevím. Zkusit se odhlásit a znovu přihlásit k API? K účtu na GC? K Api jsem se nedavno autentifikoval, ale na Project-GC. Zkusím to i tady.

Vím, že když skript maká, neobsluhuje události. Ale jen že donedavna jsem to neregistroval, tj. proběhlo to vždy tak rychle, že to nebylo nápadné. Teď to visí klidně minutu nebo déle.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 09 leden 2022 - 11:56

  • 1

#400 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2022 - 11:58

Jasný já to dělal včera zrovna a nějaké zásadní zpomalení jsem nezaznamenal a teď jsem si to pouštěl jen tak a nepřijde mi nějaká podstatná změna...
Skokové bych si taky všimnul sestavuju statistiku tak třikrát do měsíce...


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama